3.1 Kogub õppijatelt arvamusi õppeprotsessi kohta, valides sobivad meetodid.

Kasutan õppeprotsessi jooksul erinevaid meetodeid õppijate arvamuste kogumiseks ja meetodi valimisel arvestan koolituse pikkust ning formaati.

Näiteks küsin osalejate arvamusi iseseisva või grupitöö lõpus, küsin õppijatelt suulist tagasisidet koolituspäeva lõpus ning kirjalikku tagasisidet koolitustsükli lõpus. Üheks heaks keskkonnaks on menti.com, mis annab võimaluse anonüümseks tagasiside kogumiseks kohapeal. Lisaks julgustan osalejaid jätma avalikku tagasisidet sobivasse sotsiaalmeedia kanalisse. Saadud info põhjal saan teha kokkuvõtted läbiviidud protsessist ja vajadusel muudatused järgmisteks kordadeks.

3.1.1 Näide digiturunduse koolitusele antud tagasisidest

3.2 Valib sobivad hindamismeetodid ja lähtudes kavandatud eesmärkidest, analüüsib õppeprotsessi.

Hindamismeetodite valikul lähtun põhimõttest, et see toetaks õppimist ning annaks õppijale infot tema õpingute tulemuslikkuse kohta. Hindamismeetodeid planeerides mõtlen erineva kogemuse ning algeteadmistega õppijatele ja arvestan, et kõigil õppijatel oleks võimalik ette antud kriteeriumeid täita. Tartu Ülikooli tudengitelt saadud tagasiside kinnitab, et loengute ülesehitus toetab kavandatud eesmärkidest ja hindamisel on kasutatud sobivaid hindamismeetodeid.

3.2.1 Tartu Ülikooli tudengite tagasiside selle kohta, et aines hinnati seda, mida õpetati

3.3 Valib sobivad hindamismeetodid ja hindab õpiväljundeid.

Hindamismeetodite valikul lähtun alati koolitusprogrammis kirjeldatud õpiväljunditest ning arvestan õppijate varasema kogemuse, koolituse pikkuse ja õpikeskkonnaga. Hindamise eesmärk ei ole üksnes kontroll, vaid ka õppimise toetamine ning õppija teadlikkuse tõstmine sellest, mida ta on omandanud.

Kasutan hindamiseks erinevaid meetodeid, sh:

  • enesehindamist enne ja pärast koolitust lihtsa küsimustiku abil,
  • rühmatööde esitlusi, kus õppijad rakendavad omandatud teadmisi reaalses kontekstis,
  • praktilisi ülesandeid, mille tulemusel valmib konkreetne väljund (nt turundussõnum, kampaaniakava),
  • reflektiivseid harjutusi (nt “mida võtan kaasa”, “mis muutub minu tegevuses”).

Hindan õpiväljundeid suuliselt koolituse jooksul (jälgides õppijate tegevust ja arutelu sisu), aga vajadusel ka kirjalikult, kui tegemist on pikema koolitusega. Õpiväljundite hindamine on seotud konkreetsete kriteeriumidega, mille olen õppijatele enne tegevust tutvustanud.

3.1.1 Teeninduse alused õpiväljundid

3.1.2 Link digiturunduse koolituse hindamismeetoditele ja õpiväljunditele

3.4 Teavitab seotud isikuid õppe tulemustest, kasutades kokkulepitud meetodit ja tuginedes faktidele.

Jagan infot õppetulemustest koolitusel osalejatele ja teen seda privaatselt, nii et iga koolitusel osaleja saab infot ainult tema protsessi kohta ning soovi korral saab ta seda infot siis ise teistele jagada. Samuti annan tagasisidet koolituse tellijale kokkulepitud viisil, seda siis kas kirjaliku tagasiside edastamisega või suulise kokkuvõttega protsessist ning soovi korral koos ettepanekutega järgmisteks tegevusteks.

3.4.1. Tartu Ülikooli tudengite hinnang sellele, kui kasulikuks nad pidasid saadud aine loenguid