5.1 Analüüsib ja hindab oma tegevust õppeprotsessis, toob välja enda tugevused ja arenguvajadused.
Koolitusi tehes olen kõige enam arenenud just tänu kolleegide ja õppijate tagasisidele ning sellele järgnevale eneseanalüüsile. Kõige suuremat kasu olen saanud koolituse lõppedes analüüsist, kus oleme kogu koolitajate grupiga jaganud oma tähelepanekuid tehtud koolituse kohta. Oleme selleks kasutanud ettevalmistatud analüüsi vorme ja ka kovisiooni meetodit.
Olen saanud kinnitust, et minu tugevuseks koolitajana on toetava keskkonna loomine, kogu ruumi tajumine ja kõigi osalejate vajadustega arvestamine. Kõige rohkem soovin endas arendada enesekindlust koolitajana
Ühe olulise muutusena olen tagasiside põhjal vähendanud loenguvormis info andmist ning lisanud rohkem arutelusid ja praktilisi ülesandeid – näiteks kaasavaid grupitöid ja juhtumianalüüse. Mitmel korral on osalejad toonud välja, et praktilised tegevused aitavad paremini teemast aru saada ja seda oma töös rakendada. Selle põhjal olen koolituste planeerimisel suurendanud osalejate aega reflekteerimiseks ja kogemuste jagamiseks. Olen saanud kinnitust, et minu tugevuseks koolitajana on toetava keskkonna loomine ning oskus kuulata ja reageerida õppijate vajadustele. Iseseisvaks koolituse analüüsimiseks kasutan eneseanalüüsi vormi, mille kohta olen tõendusmaterjalina lisanud 26.03.2025 läbiviidud koolituse eneseanalüüsi. Tänu teadlikule eneseanalüüsile ja praktiliste muudatuste rakendamisele tunnen, et olen muutunud paindlikumaks, sihipärasemaks ja õppijakesksemaks koolitajaks.
5.1.1. Tagasiside Tartu Ülikooli tudengitelt
5.1.2. Koolitaja eneseanalüüs turismiettevõtjate koolitusekohta 26. märtsil 2025